"Krzyk za krzyk" - dźwiękowe odstraszacze ptaków.

Dźwiękowe odstraszacze ptaków – Czym są?  Do czego służą? Gdzie można, a gdzie nie powinno się ich stosować? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w niniejszym artykule.

 

Czym są dźwiękowe odstraszacze ptaków?

Dźwiękowe systemy odstraszania ptaków symulują naturalne odgłosy (krzyki) atakujących orłów, sokołów i jastrzębi, płosząc w ten sposób inne ptaki. Dodatkowo dużą zaletą urządzeń tego typu jest możliwość wgrania odgłosów atakowanego przez drapieżnika (nękanego) ptaka. Dzięki takiemu zabiegowi inne ptaki z gatunku nie zbliżają się do miejsca potencjalnego zagrożenia.

Gdzie sprawdzą się dźwiękowe odstraszacze ptaków?

Jako specjaliści zalecamy użycie dźwiękowej metody odstraszania ptaków na lotniskach, w sadach, parkach, w okolicy zbiorników wodnych, opuszczonych budynkach, budynkach w trakcie budowy itp.

Pamiętajmy, że:

W przypadku urządzeń elektronicznych należy utrzymywać w czystości ich otoczenie i wprowadzać zmienne środowisko pracy, poprzez zmianę miejsca położenia i parametrów działania.

Najlepsze efekty płoszenia uzyskuje się w połączeniu z wizualnymi metodami odstraszania ptaków, na przykład z makietami ptaków drapieżnych, balonami stresowymi, taśmami hologramowymi itp.

Gdzie nie zalecamy użycia dźwiękowych odstraszaczy ptaków?

Pamiętajmy, że nie w każdym miejscu odstraszacze akustyczne będą skuteczne! Odradzamy ich montaż w miejscach bezpiecznych oraz przyjaznych dla gniazdowania i rozmnażania (osłonięte od deszczu, wiatru, słońca; zlokalizowane w nie dalekiej odległości od źródła pokarmu; rzadko lub w ogóle nie odwiedzane przez człowieka lub drapieżniki). Ptasia determinacja do powrotu w te miejsca jest na bardzo wysokim poziomie.

Urządzenia te są praktycznie nieskuteczne w przypadku ptaków miejskich (zwłaszcza gołębi).

Przy wyborze metody odstraszania ptaków należy wziąć pod uwagę fakt, że urządzenia dźwiękowe są bardzo głośne. Zainstalowane w okolicy zabudowań mogą być uciążliwe dla ludzi i zwierząt domowych.

Jak wybrać odpowiedni odstraszacz dźwiękowy?

Systemy akustyczne różnią się między sobą kilkoma detalami. Przede wszystkim przy wyborze dźwiękowego odstraszacza należy zwrócić uwagę na powierzchnię jaką chcemy zabezpieczyć, ponieważ różne odstraszacze mają różny zasięg działania. W ofercie sklepu Linarem znajdą Państwo urządzenia działając zarówno na obszarze 1ha oraz takie, które są w stanie pokryć swym działaniem 16ha. W zakupionym zestawie w zależności od modelu można znaleźć generator dźwięku, wzmacniacze, wszelkie akcesoria potrzebne do montażu, m.in. przewody, klemy, a także głośniki od 2 nawet do 20. Modele z serii Bird Gard mają możliwość wymiany chipów a co za tym idzie, dostosowania odgłosów do płoszonego gatunku ptaków.

Na uwagę zasługuje najtańszy w ofercie firmy Linarem odstraszacz Birdchaser. Który posiada wbudowaną czujkę PIR, dzięki czemu urządzenie uruchamia się po wykryciu ruchu, każdorazowo zaskakując ptaki swoimi odgłosami. Prezentację produktu mogą Państwo zobaczyć w serwisie YOUTUBE. Produkt dostępny TUTAJ.

Czym są ultradźwiękowe odstraszacze ptaków?

To urządzenia pracujące na zmienianej częstotliwości. Intensywne fale ultradźwiękowe atakują system słuchowy i nerwowy ptaków. Urządzenia nie powodują zakłóceń działania odbiorników telewizyjnych, radiowych, elektronicznych urządzeń alarmowych, czujników dymu i ognia i innych urządzeń elektrycznych. Odstraszacze ultradźwiękowe wg. zaleceń producentów przeznaczone są do zastosowania w pomieszczeniach zamkniętych lub częściowo zamkniętych. Podobnie jak w przypadku urządzeń dźwiękowych nie polecamy ich montażu w miejscach bezpiecznych oraz przyjaznych dla gniazdowania i rozmnażania ptaków.

 

Z pełną ofertą odstraszaczy mogą zapoznać się Państwo na stronie sklepu www.sklep.siatkinaptaki.pl

 

odstraszacze_ptaków

 

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(dźwiękowe odstraszacze ptaków, dźwiękowy odstraszacz ptaków, birdchaser, bird x, birdgard, dźwiękowe płoszenie ptaków, odstraszacze dźwiękowe, dźwiękowe odstraszacze gołębi, odstraszanie szpaków, płoszenie szpaków, odstraszacz na ptaki, odstraszacz na szpaki, odstraszacze na wróble, odstraszacze na mewy, odstraszacz mew, odstraszacz wróbli, odstraszacz szpaków, odstraszacz kawek)

Comments are closed.