Jak odstraszyć ptaki z dachu?

Istnieje wiele rodzajów dachów: dwu lub wielospadowe, niesymetryczne, mansardowe, namiotowe, oraz inne. Bez względu na różnicę w ich konstrukcji ptasi problem może stać się ich wspólnym mianownikiem.

 

Ptasia obecność często spędza sen z powiek właścicielom oraz zarządcom nieruchomości. Często łączy się ze znacznym zanieczyszczeniem połaci lub elewacji, nieprzyjemnym zapachem oraz hałasem.

Wybór metody odstraszania ptaków proponujemy poprzedzić lekturą licznych artykułów na naszym blogu, poczynając od: „Jak odpowiednio zaplanować proces odstraszania ptaków„.

Co zatem zrobić, gdy nasz piękny dach został opanowany przez stado pierzastych gości? Jakie  systemy odstraszające wybrać? Przedstawiamy najbardziej popularne sposoby na pozbycie się „ptasiego problemu”.

Kolce przeciw ptakom.

Pręty kolców przeciw ptakom tworzą barierę skutecznie uniemożliwiającą siadanie i gniazdowanie ptaków w miejscach w których ich obecność jest z różnych względów niepożądana. Kolce są bardzo popularnym rozwiązaniem ze względu na swoją skuteczność, idealnie sprawdzają się do zabezpieczenia: gzymsów, obróbek blacharskich, kominów, rynien, pasów podrynnowych, klimatyzatorów i innych wystających elementach architektonicznych. Typowe moduły kolców zbudowane są z poliwęglanowej podstawy oraz prętów ze stali kwasoodpornej. Wbrew często pojawiającym się pogłoskom, kolce nie ranią ptaków, ponieważ elementy metalowe są tępo zakończone.

Nasza firma świadczy usługi profesjonalnego montażu kolców – OFERTA.

montaż kolców na dachu

Siatki przeciw ptakom.

W wielu przypadkach siatki ochronne są jedyną skuteczną metodą pozwalającą na pełne zabezpieczenie dużych powierzchni dachowych przeciw ptakom. Wykonane z polietylenu, dostępne w kolorze czarnym lub piaskowym są bardzo trwałe i odporne na wahania temperatur oraz promieniowanie UV.

Na początku 2015 roku do oferty naszej firmy zostanie wprowadzony system konstrukcji wsporczych pod siatki ochronne.

Nasza firma świadczy usługi profesjonalnego montażu siatek – OFERTA.

jak odstraszyć ptaki z dachów

Urządzenia mechaniczne.

Daddi Long Legs odstraszacz przeciw ptakom montuje się wszędzie tam gdzie nie mogą zostać użyte tradycyjne kolce. System posiada swobodnie obracającą się w głowicę, dodatkowo druty poruszają się na wietrze lub przy kontakcie z ptakami. Dzięki temu, że druty posiadają końcówki z tworzywa sztucznego, są bezpieczne dla ptaków i nie mogą wyrządzić im krzywdy.

 

odstraszacz na dach przeciw ptakom

Odstraszacz na gołębie Wir 02 został stworzony z myślą o zabezpieczaniu obszarów dachu na których nie ma możliwości montażu siatek ochronnych lub kolców przeciw ptakom. Dzięki unikatowej konstrukcji odstraszacz może być również wykorzystywany do zabezpieczania kominów, kalenic, gzymsów, rynien lub koszów spustowych itp. Odstraszacz ptaków na dachy Wir 02 działa, niezależnie od siły wiatru. Specjalna konstrukcja odstraszacza gołębi jest odporna na warunki atmosferyczne.

odstraszacz ptaków na dachy_

Dźwiękowe systemy odstraszania ptaków.

Dźwiękowe systemy odstraszania ptaków symulują naturalne odgłosy (krzyki) atakujących orłów, sokołów i jastrzębi, płosząc w ten sposób inne ptaki. Jednak ze względu na swój głośny charakter, nie nadaje się do użytku wśród innych zabudowań mieszkalnych. Innym ograniczeniem systemu jest możliwość szybkiej adaptacji zdeterminowanych ptaków miejskich do dźwięków urządzeń.

dzwiekowy odstraszacz na ptaki z dachów

Wizualne metody odstraszania ptaków.

Idealnie sprawdzają się jako uzupełnienie metody dźwiękowej – wśród szerokiej gamy odstraszaczy wizualnych wymienić można makiety ptaków drapieżnych, balony stresowe, taśmy holograficzne itp. Pełna oferta znajduje się TUTAJ.

sowa dachowy odstraszacz ptaków

Żel Bird Free.

Innowacyjny skład żelu powoduje że, zbliżające się ptaki widzą ultrafioletowe światło, które rozpoznają jako ogień. Zawarte w żelu naturalne oleje wzmacniają efekt odstraszania wydzielając nieprzyjemne dla ptaków zapachy. Produkt jest odporny na warunki atmosferyczne. Przeznaczony do stosowania zarówno na otwartej przestrzeni jak i w obiektach zamkniętych. Odstraszacz ptaków rozmieszczany na specjalnych tackach, jest łatwy w montażu i nie powoduje zanieczyszczenia powierzchni. Przewidywana trwałość preparatu odstraszającego ptaki wynosi ok 3 lata.

żel odstraszacz na dachy bird free

Żele, spraye, systemy linek, spirale, ruchome pręty.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wiele innych metod pozwalających na odstraszenie ptaków. Zapraszamy do odwiedzenia naszej witryny www.sklep.siatkinaptaki.pl

Jak mogli Państwo zauważyć, pomimo swych gabarytów i rodzajów, dachy również mogą być skutecznie chronione przed ptakami. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami handlowymi, którzy pomogą Państwu w doborze skutecznej metody dopasowanej do Państwa potrzeb @: biuro@siatkinaptaki.pl tel. 12 642-10-32

 

Z pełną ofertą odstraszaczy mogą zapoznać się Państwo na stronie sklepu www.sklep.siatkinaptaki.pl

odstraszacze_ptaków

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

(odstraszanie ptaków z dachów, odstraszanie ptaków z dachu, jak odstraszyć ptaki z dachu, gołębie na dachu, problem z ptakami na dachu, jak pozbyć się ptaków z dachu, gołębie na dachu, ptaki na dachu, odstraszanie ptaków, płoszenie ptaków, dach, jak zabezpieczyć dach przed ptakami, dachowy odstraszacz ptaków)

Comments are closed.