Montaż kolców przeciw ptakom na rynnie.

Najczęściej spotykanym „ptasim problemem” jest zanieczyszczenie obróbek blacharskich, parapetów i elewacji, jednak zdarzają się też sytuację, gdzie ptaki upodobają sobie naszą rynnę..

 

W związku z tym, że ptaki najczęściej budują gniazda z gałęzi, piór czy innych znalezionych elementów, z których mogę uwić sobie posłanie, stanowi to niebezpieczeństwo zablokowania rynny, kolanka lub rury spustowej.. Kiedy woda nie ma ujścia może przelewać się przez brzegi runny lub też doprowadzić do jej oberwania. Generuje to niepotrzebne koszty oraz konieczność usunięcie awarii, a nierzadko wymianę rynny czy rury.

Specjaliści firmy Linarem mają dla Państwa gotowe rozwiązanie – montaż kolców przeciw ptakom. O ile montaż kolców przeciw ptakom na powierzchniach płaskich zazwyczaj nie stanowi większego problemu, o tyle montaż kolców przeciw ptakom na rynnie może rodzić wiele pytań i wątpliwości.. 

Montaż  kolców przeciw ptakom w rynnie można przeprowadzić na dwa sposoby: 

– pierwszy z nich polega na przykręceniu modułów do zewnętrznej zawijki rynny za pomocą wkrętów samo-wiercących. Mimo ingerencji w strukturę rynny zazwyczaj tego typu montaż nie wpływa negatywnie na jej strukturę. Metoda wymaga większego nakładu pracy, jest czasochłonna. 

– drugi sposób polega na użyciu kolców kompatybilnych z uchwytami rynnowymi umożliwiających bezinwazyjny montaż. Metoda ta nie wymaga używania narzędzi oraz kleju

Zdjęcie przedstawia uchwyt montażowy kolców PIK, umożliwiający ich bezinwazyjny montaż w rynnie:

uchwyt do montażu kolców w rynnie

 

 Film instruktażowy przedstawiający montaż kolców PIK 20P wraz z uchwytami montażowymi w rynnie.

Linarem Ofstraszanie Ptaków

 

Uchwyt przeznaczony do montażu kolców na krawędziach rynien jest idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie powierzchnia uniemożliwia montaż za pomocą kleju sylikonowego czy wkrętów. Uchwyty jest bardzo łatwy w montażu i w razie potrzeby można kolce z łatwością demontować. Montując uchwyt należy go zainstalować w podstawie kolców, następnie tak przygotowany zestaw  (z minimalnie dwoma uchwytami na moduł) montujemy na zewnętrznej zawijce rynny. 

W swojej ofercie posiadamy 3 modele kolców przeciw ptakom, które są kompatybilne z uchwytami rynnowymi:  

– kolce przeciw ptakom PIK – 5 rodzai, z których każdy moduł mierzy 500mm (1 metr składa się z 2 elementów), szerokość ochrony od 150 do 260mm, 

– kolce przeciw ptakom Avipoint – posiadamy 3 rodzaje, z których każdy mierzy 330mm (1 metr składa się z 3 elementów), szerokość ochrony od 115 do 300mm,

– kolce przeciw ptakom STV – sprzedawane w opakowaniu po 2 mb tj 6 modułów po 330mm, w zestawie znajduje się 6 uchwytów pozwalających na montaż do rynny.

Typowy moduł kolców przeciw ptakom zbudowany jest z poliwęglanowej podstawy z osadzonymi sprężystymi prętami ze stali kwasoodpornej. Zainstalowany system modułów tworzy barierę efektywnie uniemożliwiającą siadanie i gniazdowanie ptaków w miejscach w których ich obecność jest z różnych względów niepożądana. Należy podkreślić, że kolce nie ranią ptaków. Zainstalowane moduły są całkowicie bezpieczne dla użytkowników oraz ptaków (elementy metalowe są tępo zakończone).

 

Firma Linarem świadczy usługi profesjonalnego montażu kolców przeciw ptakom – SPRAWDŹ OFERTĘ
Gwarantujemy najniższe ceny w Polsce! Polecamy również zapoznanie się z ofertę pozostałych kolców przeznaczonych do montażu na powierzchniach płaskich – TUTAJ

 

Z pełną ofertą odstraszaczy mogą zapoznać się Państwo na stronie sklepu www.sklep.siatkinaptaki.pl

odstraszacze_ptaków

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(kolce przeciw ptakom, kolce przeciw ptakom na rynny, montaż kolców przeciw ptakom w rynnie, montaż kolców przeciw ptakom na rynnie, odstraszanie ptaków z rynny, wróble w rynnie, gołębie w rynnie, problem z ptakami w rynnie, jak odstraszyć ptaki z rynny, gniazdo ptaków w rynnie, ptaki gniazdują w rynnach, rynny, rynna, odstraszanie ptaków)

Comments are closed.