Komar - „wampir nocy letniej”

Komary to powszechnie znane i nielubiane owady okresu letniego. Szczególnie uciążliwe stają się gdy żegnamy się z uciążliwym upałem na rzecz chłodnej aury..

 

Co wpływa na ataki ze strony komarów? Przede wszystkim wydychany przez nas dwutlenek węgla, ciepłota naszego ciała, a także kwas mlekowy oraz inne składniki potu, które są dla nich wyjątkowo atrakcyjne. Można powiedzieć, że im wyższa temperatura naszego ciała, tym większe prawdopodobieństwo, że staniemy się ich ofiarą. Komarzyce, które są mniejsze od komarów, często mogą być przez nas niezauważone. To właśnie one napadają i są żądne naszej krwi. Najczęstszą zapowiedzią ich obecności jest charakterystyczne bzyczenie. Jednak i ono może być niejednokrotnie przez nas nie dostrzeżone. Często jedynym zauważalnym znakiem pozostawionym przez komara jest swędząca opuchlizna. Dlaczego tak się dzieje? Komarzyce chcąc pożywić się krwią, wstrzykują pod skórę ślinę, której składniki hamują krzepnięcie krwi podczas jej konsumpcji. Niestety u wielu ludzi zawarte w niej substancje wywołują reakcję alergiczną, a więc swędzenie, lekkie opuchnięcie oraz zaczerwienienie.

Żywotność komarów oscyluje od kilku tygodni do kilku miesięcy przy czym, komarzyce żyją dłużej. Można by pomyśleć, że w końcu wyginą i dadzą nam latem w spokoju usiąść na ławce lub przy grillu. Nic bardziej mylnego, ponieważ jedna samica składa kilkaset jaj. Jednakże pamiętajmy, że komary stanowią doskonałe pożywienie dla wielu gatunków ptaków oraz ryb. Są bardzo istotną częścią łańcucha pokarmowego.

Jak się ochronić przed atakiem prawie że „niewidzialnego wroga” ?

W ofercie firmy Linarem znajdą Państwo preparaty, które można zabrać wychodząc na spacer oraz urządzenia odstraszające, które skutecznie zabezpieczą pomieszczenia.

Wśród wszystkich specyfików odstraszających komary na prowadzenie wysuwa się Mugga, zostawiając swoich konkurentów daleko w tyle. Preparat wyprodukowany w Belgi dostępny jest w dwóch postaciach: jako roll-on oraz spray. Oferowany preparat zawiera składniki odstraszające owady, a jednocześnie nie działające drażniąco na skórę. Skuteczny zarówno przeciw komarom, jaki i kleszczom, meszkom oraz innym kąsającym owadom. Nadaje się dla wszystkich osób, narażonych na ugryzienia, poczynając od podróżników, a kończąc na myśliwych.

W naszym sklepie dostępne są również elektryczne łapki na owady. Pozwalają na uporanie się w owadami, bez konieczności pozostawiania krwawych plam na ścianach. Działanie łapki polega na wytworzeniu napięcia, które razi owady prądem.

Ultradźwiękowe odstraszacze owadów, w zależności modelu, można ustawiać częstotliwość ultradźwięków pod konkretny rodzaj owada od najniższych, działających na komary po wysokie, odstraszające karaluchy. Ultradźwiękowe odstraszacze są całkowicie nieszkodliwe dla lubi oraz zwierząt domowych.

Komary bywają bardzo uciążliwe, dlatego korzystajmy z dostępnych metod przeciwdziałających ugryzieniom oraz ewentualnym i niepotrzebnym powikłaniom.

 

Wszystkie dostępne odstraszacze komarów znajdą Państwo na stronie naszego sklepu.

odstraszacze_zwierzat

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(odstraszacz komarów, odstraszanie komarów, odstraszacz na komary, odstraszacz, odstraszacze komarów, problem z komarami, jak pozbyć się komarów, odstraszanie komarów, płoszenie komarów, jak pozbyć się komarów, sposób na komary)

Comments are closed.