Odstraszacz ptaków Birdchaser.

Każda branża posiada swoje topowe produkty. Są to artykuły niezawodne, popularne, które znikają z półek gdy tylko się na nich pojawią. Jak to wygląda w branży odstraszania? Oczywiście nie inaczej..

 

dzwiekowy odstraszacz birdchaser

 

Odstraszacz Birdchaser od pewnego czasu stał się najczęściej wybieranym odstraszaczem wśród odstraszaczy dźwiękowych. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim skuteczności, ale i estetycznemu wykonaniu oraz korzystnej cenie.

Odstraszacz dźwiękowy Birdchaser  emituje naturalne odgłosy (krzyki) atakujących orłów, sokołów i jastrzębi, płosząc w ten sposób inne ptaki oraz małe gryzonie, które również boją się odgłosów ptaków drapieżnych.

Odstraszacz ptaków Birdchaser działa w dwóch trybach:

– tryb pracy PIR: po wykryciu ruchu, każdorazowo zaskakuje niechcianego przybysza odgłosami ptaków drapieżnych, gdy tylko ten znajdzie się w odległości 10 m oraz w promieniu 130 stopni. Głośność, można dowolnie regulować przy pomocy pokrętła.

– tryb pracy Auto: w tym ustawieniu emisja odgłosów ptaków drapieżnych następuję  w stałych odstępach czasu (od 5 do 30 minut). Odstępy te, podobnie jak głośność, można dowolnie regulować przy pomocy pokrętła. Im dłuższy jest wybrany cykl emitowania odgłosów, tym mniejsza jest częstość migotania diody LED.

Jeżeli odstraszacz ptaków ma działać na niezbyt rozległym terenie należy wybrać tryb pracy PIR.
Jeżeli natomiast ma odstraszać ptaki i mniejsze ssaki z rozległego obszaru (farma, plantacja owocowa itd.), konieczne jest wybranie trybu pracy Auto.

PREZENTACJA URZĄDZENIA:

Prezentacja produktów Youtube

Specyfikacja urządzenia znajduje się TUTAJ

Uwaga! Zaleca się zmianę pozycji odstraszacza w celu wyszukania najbardziej skutecznej lokalizacji i uniknięcia przyzwyczajenia się ptaków do stałego środowiska pracy. Jako specjaliści zalecamy użycie dźwiękowej metody odstraszania ptaków na lotniskach, w sadach, parkach, w okolicy zbiorników wodnych, opuszczonych budynkach, budynkach w trakcie budowy itp.

Pamiętajmy, że nie w każdym miejscu odstraszacze akustyczne będą skuteczne! Odradzamy ich montaż w miejscach bezpiecznych oraz przyjaznych dla gniazdowania i rozmnażania (osłonięte od deszczu, wiatru, słońca; zlokalizowane w nie dalekiej odległości od źródła pokarmu; rzadko lub w ogóle nie odwiedzane przez człowieka lub drapieżniki). Ptasia determinacja do powrotu w te miejsca jest na bardzo wysokim poziomie.

Przy wyborze metody dźwiękowej odstraszania ptaków należy jednak wziąć pod uwagę także fakt, że są to urządzenia bardzo głośne. Zainstalowane w okolicy zabudowań mogą być uciążliwe dla ludzi i zwierząt domowych. Dlatego jeśli tylko mają Państwo problem z ptakami w miejscach położonych w sporej odległości od zabudowań miejskich i nie stanowi to naruszenia okresu lęgowego ptaków, polecamy powyższym odstraszacz ptaków Birdchaser.

W sytuacji gdy obciążenie obecnością ptaków jest znaczne, warto zastosować dodatkowo metodę wizualną odstraszania ptaków. Birdchaser najlepiej sprawdza się w połączeniu z makietą pustułki, sokoła, z którą można zapoznać się na naszej stronie (http://www.sklep.siatkinaptaki.pl/k50,wizualne-odstraszacze-ptakow.html). Metoda wizualna jest często stosowana jako wspomagająca dla systemów dźwiękowych. Równoczesne zastosowanie obu metod zwiększa efektywność płoszenia – makiety wyglądają jak ptaki drapieżne, urządzenia dźwiękowe emitują odgłosy. W czasie użycia kilku różnych odstraszaczy działa efekt synergii. Jeśli połączymy odstraszacze wizualne z dźwiękowymi, zagrożenie o których ptaki są informowane dźwiękowo, stanie się bardziej rzeczywiste. Prawdopodobieństwo wypłoszenia ptaków zostaje zmaksymalizowane.

Dla tych z Państwa, którzy nie są przekonani do tej metody zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą www.sklep.siatkinaptaki.pl lub kontaktu telefonicznego. Nasi doradcy na pewno pomogą w doborze najbardziej odpowiedniej metody odstraszania ptaków, dopasowanej do Państwa potrzeb.

Z pełną ofertą odstraszaczy mogą zapoznać się Państwo na stronie sklepu www.sklep.siatkinaptaki.pl

odstraszacze_ptaków

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(birchaser, odstraszacz birdchaser, odstraszacze birdchaser, birdchaser allegro, odstraszacz ptaków birdchaser, dźwiękowe odstraszacze ptaków, dźwiękowy odstraszacz ptaków,  dźwiękowe płoszenie ptaków, odstraszacze dźwiękowe, dźwiękowe odstraszacze gołębi, odstraszanie szpaków, płoszenie szpaków, odstraszacz na ptaki, odstraszacz na szpaki, odstraszacze na wróble, odstraszacze na mewy, odstraszacz mew, odstraszacz wróbli, odstraszacz szpaków, odstraszacz kawek)

Comments are closed.