Odstraszacz ptakow - ruchome pręty Cable Bird.

Prezentujemy Cable Bird – system ruchomych prętów odstraszających ptaki, będących kolejną alternatywą dla kolców ochronnych.

 

Odstraszacz gołębi Sposób na gołębie

 

Parapety, barierki balkonowe, krawędzie dachów, gzymsy – często bywają ulubionym miejscem przesiadywania gołębi i innych ptaków. Czy to oznacza permanentny problem z zanieczyszczonymi powierzchniami, mnóstwem pierza i trelami za oknem? Absolutnie nie!

Dla tych z Państwa, którzy nie mogą lub nie chcą korzystać z najbardziej skutecznych na rynku odstraszaczy w postaci kolców przeciw ptakom, firma Linarem wprowadziła kolejny, obok spirali, linek ochronnych, systemów elektrycznych, alternatywny produkt umożliwiający pozbycie się „ptasiego problemu”– Cable Bird – ruchome pręty.

Co kryje się pod tajemniczą nazwą Cable Bird?

Jest to zestaw składający się z poliwęglanowych podstaw, wsporników oraz metalowych prętów o długości 500mm. Na 1m składają się 4 podstawy, 4 wsporniki oraz 4 pręty. Odległość między ułożonymi równolegle drutami to 50mm, natomiast wysokość od podłoża to 60mm.

Jak zainstalować produkt?

Montaż Cable Bird, podobnie jak w przypadku kolców czy spirali, możliwy jest za pomocą specjalistycznego kleju montażowego (film instruktażowy znajdą Państwo TUTAJ ) lub za pośrednictwem wkrętów. Podstawa nie zawiera jednak otworów montażowych, trzeba je nawiercić samodzielnie.

Jak działają ruchome pręty?

W momencie gdy ptak próbuje usiąść pręty obracają się i uginają pod jego ciężarem – stają się przeszkodą nie do pokonania, tym samym zmuszając ptaki do zmiany miejsca.

Czy zawsze użycie odstraszacza ptaków Cable Bird będzie skuteczne?

To, czy system Cable Bird spełni swoje zadanie zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od determinacji ptaków do powrotu na dany teren. W miejscach sprzyjających gniazdowaniu ptaków, tj. bezpiecznych, stanowiących osłonę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, znajdujących się w niedalekiej odległości od źródła pokarmu, ruchome pręty mogą nie podołać zadaniu. W takim przypadku doradzamy montaż tradycyjnych kolców odstraszających ptaki lub siatek. Natomiast w miejscach, gdzie ptaki przylatują sporadycznie, tj. pasy podrynnowe, kasetony reklamowe, krawędzie obróbek blacharskich, wąskie parapety oraz inne elementy architektoniczne,  Cable Bird sprawdzą się doskonale.

Więcej informacji dotyczących ptasiej determinacji znajdą Państwo w artykule: „O determinacji ptaków słów kilka”

 

 

Pełna oferta odstraszaczy ptaków na stronie sklepu www.sklep.siatkinaptaki.pl

 

odstraszacze_ptaków

 

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(odstraszacz ptaków, odstraszacz na ptaki, odstraszacze ptaków, odstraszacz gołębi, odstraszacz na gołębie, ruchome pręty, cable bird, płoszenie gołębi, ochrona elewacji, płoszenie ptaków, sposób na gołębie, sposób na ptaki)

Comments are closed.