Problem z kotem - radzimy jak odstraszyć nieproszonych gości.

Koty są niezależne, dumne, poruszają się z gracją. Jednak z uwagi na swą zwinność i gibkość, są w stanie dotrzeć do miejsc, w których niekoniecznie ich obecność jest pożądana. Załatwiając się w przydomowych piaskownicach czy buszując po składzikach dają się we znaki wielu właścicielom posesji..

Pamiętajmy jednak, że „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” (Ustawa o ochronie zwierząt, 1997) Naszym obowiązkiem jest więc o nie dbać i odpowiednio traktować. Jeśli jednak chcemy się pozbyć „dzikiego lokatora” pamiętajmy o zachowaniu się po ludzku, bez wyrządzaniu zwierzęciu krzywdy, idąc dalej za powyższą ustawą: „Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad nimi jest zabronione.”

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom w roku 2011 w ofercie firmy Linarem znalazły się wysokiej klasy ultradźwiękowe odstraszacze kotów.

Odstraszacze dźwiękowe i ultradźwiękowe.

Tym z Państwa, którym szczególnie doskwiera obecność kotów w ogrodzie polecamy urządzenia z możliwością wkopania w ziemię. Są one wyposażone z czujniki ruchu, uruchamiające głośniki, z których w zależności od modelu wydobywają się dźwięki o wysokich tonach – Mega Sonic Cat&Dog repeller lub ultradźwięki – Mega Sonic Cat repeller firmy STV 610 (urządzenia te można również zawiesić). Innym tańszym modelem odstraszacza ultradźwiękowego kotów nie posiadają systemu umożliwiającego wbijania do ziemi. Część dostępnych urządzeń posiada wbudowane diody stroboskopowe, które dodatkowo wzmacniają efekt odstraszacza. Pełna oferta odstraszaczy dostępna jest TUTAJ.

odstraszacz kotów

Jeśli zależy Państwu na urządzeniu mobilnym, warto pochylić się nad zaletami „pistoletu” przeciw kotom Mega Sonic Scatter-Cat, który emituje ultradźwięki (lub do wyboru dźwięki) oraz światło lasera. To lekkie urządzenie jest bardzo proste w użyciu, wystarczy skierować w kierunku kota, nacisnąć na spust i gotowe.

Przenośny odstraszacz kotów

Maty ochronne.

W innych naszych artykułach naszego Bloga mogą Państwo znaleźć informację o najbardziej popularnym produkcie do odstraszania ptaków – kolcach. Podobny produkt został wprowadzony przeciw kotom. Jest to polipropylenowa mata zakończona kolcami z tego samego tworzywa. W prosty i skuteczny sposób odcina drogę nieproszonym gościom. W ofercie sklepu Linarem znajdą Państwo 3 różne typy mat: szerokie na duże murki i gzymsy, wąskie na płoty poręcze, wąskie kątowniki na rury itp.

mata ochronna przeciw kotom

Wodny odstraszacz kotów.

Ciekawą pozycją w ofercie firmy Linarem jest -wodny odstraszacz kotów. Odstraszacz wykrywa zbliżające się zwierzę, za pomocą fotokomórki, po czym przez 5 sekund spryskuje je wodą na odległość do 10m. Warto zauważyć, że strefa chroniona roztacza się na 100m2, co daje spory zasięg ochrony. Celem uruchomienia wymagane jest podłączenie do strumienia wody (wąż ogrodowy) oraz użycie 4 baterii AA.

wodny odstraszacz kotów

Wyżej wymienione metody odstraszania kotów,  są bezpieczne dla zwierząt, nie wyrządzają kotom krzywdy, a jedynie maja za zadanie zniechęcić je do chodzenia po naszym terenie.

Pamiętajmy też, aby zminimalizować prawdopodobieństwo pojawienia się kotów na naszym terenie nie zapewniajmy zwierzętom dostępu do pokarmu i wody. Udostępniając im choćby otwarte śmietniki dajemy swojego rodzaju przyzwolenia, a nawet i zaproszenie do grasowania po ogródku czy piwniczkach,  w takiej sytuacji nie można mieć pretensji do zwierzęcia, że chce się do nas wprowadzić na dobre.

 

Zapraszamy Państwa do sklepu internetowego www.sklep.siatkinaptaki.pl gdzie znajdą Państwo największy wybór odstraszaczy w Polsce!

 

odstraszacze_zwierzat

 

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(odstraszanie kotów, odstraszanie kota, jak odstraszyć koty, jak odstraszyć kota, jak odstraszać koty, płoszenie kotów, jak wypłoszyć kota, problem z kotami, kot, jak wypłoszyć koty, koty w ogródku co robić, koty sikają, jak pozbyć się kotów, jak pozbyć się kotów z ogródka, jak pozbyć się kota, sikający kot, koty niszczą)

Comments are closed.