Kuna - kłopotliwy mieszkaniec naszego poddasza.

Poddasze – tajemnicze piski, szuranie, odgłosy gryzienia, wspinania się, czy na pewno słyszymy mysz? Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z obecności nieproszonego gościa..

Podobnie jak większość małych łasicowatych kuna domowa charakteryzuje się wydłużonym ciałem i krótkimi nogami. Żywi się m.in  gryzoniami, ptakami, owadami, owocami. Te śliczne i pożyteczne  zwierzęta nie zawsze są jednak mile widziane w naszych gospodarstwach. Kuny często „napadają” na kurniki, klatki z królikami, gołębniki. Zwierzęta te wchodzą pod maski rozgrzanych samochodów w poszukiwaniu ciepła. Przygotowując sobie legowisko,  często niszczą przewody paliwowe, spryskiwaczy oraz elektryczne.

Kuny jak większość zwierząt poszukują bezpiecznych miejsc gdzie będą mogły się osiedlić, ochronić przez mrozem, wychować młode. Najchętniej wybierają miejsca dające ochronę przed warunkami atmosferycznymi, niedostępne dla innych drapieżników, w bliskiej odległości od źródła pożywienia. Można je  spotkać m.in. na poddaszach budynków, stodołach, w garażach.

Jak sobie poradzić z tym nocnym łowcą?

Sposób jest kilka.. Jeśli nasz problem dotyczy samochodu i poprzegryzanych kabli, warto zaopatrzyć się w samochodowy odstraszacz KEMO. Jest to bardzo oszczędne w pobór prądu urządzenie (0,1 W\h), które działa poprzez emisję tonów ultradźwiękowych. Nadaje się do odstraszania kun oraz gryzoni. Urządzenie wystarcz zamontować w komorze silnika. Elektronika produktu jest zabezpieczona przed zabrudzeniem i wilgocią. Istnieje możliwość zaprogramowania odstraszacza w taki sposób, aby urządzenie aktywowało się dopiero po wyłączeniu silnika.

Co jeśli problem dotyczy domu lub otoczenia wokół niego?

Również wskazane jest zastosowanie odstraszaczy emitujących wysokie dźwięki. W ofercie firmy Linarem znajdą Państwo zarówno odstraszacze na prąd jak i na baterię.

W zależności od tego czy mają Państwo problem z kunami pod dachem czy też na zewnątrz oferowane są różne rodzaje odstraszaczy. W różnych modelach inaczej kształtuje się obszar ochronny: między 60 – 800m2, a także częstotliwość: 7kHz do 65kHz. Niektóre urządzenia mają wbudowane potencjometry, dzięki czemu można ustalić częstotliwość emitowanych fal w zależności od zwierzęcia, które nas niepokoi. Pamiętajmy jednak, że aby urządzenie było skuteczne powinno pracować przez cały rok w dzień i w nocy. Warto zmieniać położenie urządzenia i od czasu do czasu je wyłączać. Dzięki takim zabiegom płoszone zwierzęta będą zaskakiwane zmiennymi warunkami pracy urządzenia.

Niewątpliwie dobrym uzupełnieniem powyższych metod, będzie zamontowanie maty ochronnej. Te bezpieczne dla zwierząt produkty, skuteczne odgradzanie drogi dostępu niepożądanym gościom. W zależności od potrzeb dostępne są maty o wymiarach 29x9cm oraz 45×3 cm w kształcie kątownika, które doskonale nadają się do zamontowania na płotach czy balustradach. Można zamontować je na kolanach rur spustowych, belkach konstrukcyjnych dachu, murach itp.

Wszystkie odstraszacze objęte są min. roczną gwarancją i posiadają instrukcję obsługi w języku polskim. Jeśli jednak mają Państwo problem z doborem odpowiedniego urządzenia, prosimy kontaktować się z naszym doradcą.

Zapraszamy Państwa do sklepu internetowego www.sklep.siatkinaptaki.pl gdzie znajdą Państwo największy wybór odstraszaczy w Polsce!

 odstraszacze_zwierzat

 

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(problem z kuną, kuna na strychu, kuna na poddaszu, problem z kuną na poddaszu, odstraszanie kun, odstraszanie kuny, jak odstraszyć kunę, kuna, kub, płoszenie kun, odstraszacz kun, odstraszacz na kuny, jak pozbyć się kuny, kuna w samochodzie, kuna niszczy kable, kuna pod maską samochodu)

Comments are closed.