Spirale – innowacyjna metoda odstraszania ptaków.

Od wielu lat na rynku dostępne są różne metody odstraszania ptaków. Kolce przeciw ptakom są obecnie najbardziej popularnym odstraszaczem, który nie tylko jest bardzo skuteczny, ale i bezpieczny dla ptaków. Z uwagi jednak, na zaostrzające się wymogi administracyjne, firma Linarem wprowadza do swojej oferty nowe, innowacyjne narzędzie do odstraszanie ptaków – spirale.

Pomimo oryginalnego kształtu, zasada działania spiral odstraszających ptaki jest bardzo podobna jak w wypadku kolców. Zapobiegają one lądowaniu i przesiadywaniu gołębi oraz innych ptaków w miejscach takich parapety, barierki, krawędzie dachów, gzymsy, kasetony, daszki itp. Montowane są wszędzie tam gdzie nie mogą zostać użyte tradycyjne kolce.

Pomimo swych niepodważalnych zalet, istnieje prawdopodobieństwo, że w miejscach gdzie natężenie ptaków jest bardzo duże (bezpieczne miejsca gniazdowania ptaków oraz ich spoczynku, najczęściej osłonięte od wiatru, zadaszone) spirale mogą nie odnieś oczekiwanego efektu. Z czasem zdeterminowany ptak może pokonać barierę ochronną i przedostać się do wnętrza spirali. W takich miejscach doradzamy montaż tradycyjnych kolców. Więcej informacji na ww. temat znajdą Państwo w artykule w artykule: „Uparty jak ptak – o determinacju ptaków słów kilka.”

W swojej ofercie posiadamy trzy rodzaje spirali: model: C, E, S. W kształcie okrągłym, owalnym, oraz trójkąta o zaokrąglonym wierzchołku. Wszystkie rodzaje zbudowane są z poliwęglanowej podstawy oraz drutów nierdzewnych. Spirale są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, a przy tym elastyczne i wytrzymałe.

Montaż tego produktu jest bardzo prosty, podobnie jak przy kolcach spirale montuje się za pomocą specjalistycznego kleju sylikonowego lub wkrętów, w zależności od podłoża. Dostępny w naszej sprzedaży klej idealnie nadaje się do łączenia podstawy spirali z takimi materiałami jak stal ocynkowana, żelazo, aluminium, szkło, beton, kamień, PCV-nieplastyfikowane. Przed montażem należy jednak pamiętać o dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni. Więcej informacji dotyczących montażu znajdą państwo TUTAJ.

Zapraszamy do porównania spirali z tradycyjnymi kolcami https://siatkinaptaki.pl/kolce-przeciw-ptakom/ lub do kontaktu z naszym doradcą.

Firma Linarem oferuje również usługę profesjonalnego montażu spiral przeciw ptakom.

odstraszacze_ptaków

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(spirale przeciw ptakom, spirale przeciw gołębiom, spirale na parapety, spirale na barierki, spirale na rynny, spirale przeciw ptactwu, spirale ochronne, spirale na ptaki, spirale na gołębie, montaż spirali przeciw ptakom, problem z ptakami, spirale odstraszające ptaki)

Comments are closed.