Uparty jak ptak - o determinacji ptaków słów kilka.

Obserwując ptaki budujące gniazda często zadajemy sobie pytanie, dlaczego akurat to miejsce wybrały na swój „plac budowy”? Czy jest jakiś klucz, za pomocą którego działają, zakładając gniazda?

Poniższa tabela przedstawia trzy stopnie obciążenia ptasią obecnością, konsekwencje ich przebywania oraz zalecane przez specjalistów z firmy Linarem najskuteczniejsze metody odstraszania:

Opis. Miejsca. Metody odstraszania.
I. Bezpieczne miejsca gniazdowania ptaków oraz ich spoczynku. Miejsca, osłonięte przed wiatrem zadaszone, suche, z możliwością uwicia gniazda. Bardzo zanieczyszczone (osłonięte/ zadaszone): wnęki, stropodachy, okna strychowe, konstrukcje, szczeliny, strychy, balkony, itp. Siatki przeciw ptakom, odpowiednio dobrane kolce przeciw ptakom.
II. Często odwiedzane przez ptaki miejsca, znajdujące się na trasie przelotowej lub w okolicy źródła wody i pokarmu. Zanieczyszczone parapety, gzymsy, pasy podrynnowe, rynny, rzeźby, klimatyzatory, itp. Kolce przeciw ptakom, siatki, spirale, ruchome pręty,  czasami wizualne metody odstraszania ptaków, odstraszacze dźwiękowe.
III. Ze względu na małe bezpieczeństwo lub nie sprzyjające warunki miejsca sporadycznie (przypadkowo) odwiedzane przez ptaki. Mało zanieczyszczone parapety, gzymsy, pasy podrynnowe, rynny, balustrady, poręcze, itp. Ww. metody oraz żele i spraye.

Obciążenie ptasią obecnością I stopnia.

Bezpieczne oraz przyjazne dla gniazdowania i rozmnażania miejsca (osłonięte od deszczu, wiatru, słońca; zlokalizowane w nie dalekiej odległości od źródła pokarmu; rzadko lub w ogóle nie odwiedzane przez człowieka lub drapieżniki). Ptasia determinacja do powrotu w te miejsca jest na bardzo wysokim poziomie. Okolica miejsca zasiedlonego bardzo zanieczyszczona.

Ww. przypadku jedynymi skutecznymi metodami odstraszenia ptaków będzie: montaż siatek przeciw ptakom (dowiedz się więcej: „Odstraszanie ptaków krok po kroku – montaż siatki przeciw ptakom.„) lub w niektórych przypadkach, montaż odpowiednio dobranych kolców przeciw ptakom (dowiedz się więcej: „Odstraszanie ptaków krok po kroku – montaż kolców przeciw ptakom.„)

Obciążenie ptasią obecnością II stopnia.

Dość bezpieczne oraz przyjazne dla ptaków miejsca. Często znajdujące się na trasie ich przelotu w drodze do miejsc I stopnia. Niejednokrotnie w okolicy znajdują się źródła pokarmu lub wody. Miejsca ciężko dostępne dla ludzi lub drapieżników. Ptasia determinacja do powrotu w te miejsca jest na średnim poziomie. Okolice miejsca znacznie zanieczyszczone.

Ww. przypadku skutecznymi metodami odstraszenia ptaków będzie:  montaż kolców przeciw ptakom (dowiedz się więcej: „Odstraszanie ptaków krok po kroku – montaż kolców przeciw ptakom.„), montaż spiral i ruchomych prętów. W niektórych przypadkach montaż siatek przeciw ptakom (dowiedz się więcej: „Odstraszanie ptaków krok po kroku – montaż siatki przeciw ptakom.„),  często na skuteczne odstraszenie ptaków pozwalają również:  dźwiękowe odstraszacze ptaków, armatki hukowe, metody wizualne,  (dowiedz się więcej: „Jak odstraszać ptaki? Czyli dostępne metody odstraszania ptaków.„)

Obciążenie ptasią obecnością III stopnia.

Miejsca rzadko odwiedzane przez ptaki. Często znajdujące się na ich trasie przelotu. Ptaki narażone na niebezpieczeństwo ze strony drapieżników i niepokojone przez ludzi. Ptasia determinacja do powrotu w te miejsca jest niska. Okolice mało zanieczyszczone.

Ww. przypadku sprawdzą się wszystkie odpowiednio dobrane ww. metody płoszenia. Często skuteczne okazują się również żele i spraye. Ta prosta w użyciu metoda pozwoli na doraźne pozbycie się ptaków, jednak należy pamiętać, o regularnym stosowaniu. Należy również mieć na uwadze, że w okresie deszczowym poleca się zwiększenie częstotliwości aplikowania preparatu. (dowiedz się więcej: „Jak odstraszać ptaki? Czyli dostępne metody odstraszania ptaków.„)

Podczas instalacji zabezpieczeń przeciw ptakom, mającej na celu skuteczne ich odstraszenie (szczególnie w miejscach obciążonych ptasią obecnością w stopniu I i II), niejednokrotnie należy skorzystać z kilku metod jednocześnie.

 

Więcej informacji dotyczących dostępnych metod odstraszania ptaków znajdą Państwo w artykule: „Jak odstraszać ptaki? Czyli dostępne metody odstraszania ptaków.” oraz „Ptasi problem – jak zaplanować i skutecznie odstraszyć ptaki.

 

Firma Linarem specjalizuje się w kompleksowej ochronie obiektów przed ptakami. Posiadamy referencje poświadczające skuteczność oraz najwyższą jakość oferowanych przez nas usług.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz zapoznania się z naszymi realizacjami.

 

Zapraszamy do sklepu internetowego www.sklep.siatkinaptaki.pl gdzie znajdą Państwo największy wybór odstraszaczy w Polsce!

 odstraszacze_ptaków

 

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(odstraszanie ptaków, determinacja ptaków, gniazda ptaków, dlaczego ptaki zakładają gniazda, jak odstraszać ptaki, płoszenie ptaków, odstraszanie gołębi, problem z ptakami, problem z gołębiami, ptaki na balkonie, ptaki na gzymsie, ptaki niszczą elewację, jak odstraszyć ptaki z elewacji, odstraszanie ptaków z budynku, ptaki na gzymsach)

Comments are closed.