Odstraszanie ptaków krok po kroku - montaż kolców przeciw ptakom.

Jak powszechnie wiadomo instalacja kolców przeciw ptakom to jedna z najskuteczniejszych i sprawdzonych metod odstraszania ptaków. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym krok po kroku doradzamy jak, na różnego typu powierzchniach, poprawnie zainstalować kolce.

Potrzebne narzędzia.

Aby prawidłowo przeprowadzić montaż kolców potrzebną będą następujące narzędzia: szpachelka, szczotka druciana, szmata, nożyk, wyciskacz do silikonu.

Czas na zakupy.

Wszelkie informacje dotyczące wyboru odpowiedniego modelu kolców przeciw ptakom znajdą Państwo w artykule: „Kolce przeciw ptakom – pomagamy w wyborze odpowiedniego modelu.

Montaż na powierzchni płaskiej (gzymsy, parapety, obróbki blacharskie, mury, cegły itp.).

Najbardziej popularnym sposobem montażu kolców przeciw ptakom polega na przyklejeniu podstawy do podłoża za pomocą wysokiej jakości kleju (w temperaturze nie niższej niż 5 stopni C). W celu przeprowadzenia montażu należy:

– starannie oczyścić podłoże (za pomocą szpachelki, szczotki drucianej, szmaty) – dowiedz się więcej: „Ptasie odchody – radzimy jak pozbyć się „ptasiego problemu„.”

– powierzchnie metalowe należy przetrzeć szmatą nasączoną rozpuszczalnikiem np. denaturatem; powierzchnie otynkowane, w razie konieczności, należy zagruntować,

–  za pomocą pistoletu do silikonu równomiernie nakładamy około 5mm warstwę kleju na podstawę kolca,

kolce starannie układamy na podłożu,

– dociskamy ręką lub szpachelką.

Montaż kolców przeciw ptakom – film instruktażowy.

montaż kolców przeciw ptakom

Schemat montażu kolców przeciw ptakom.

montaż kolców na gołębie

Montaż na powierzchniach  zaokrąglonych (łuki, półokrągłe zdobienia, litery przestrzenne, reklamy, dachówka itp.).

Moduły kolców posiadają nacięcia umożliwiające ich dowolne łamanie. W razie potrzeby kolce można łatwo dzielić na krótsze odcinki i montować na łukach – po przyklejeniu do podłoża moduł połamany na mniejsze odcinki ma takie same parametry i właściwości jak w jednym kawałku. W miejscach tego wymagających druty mogą zostać wygięte, pogarsza to znacznie ich estetykę i może zmniejszyć możliwości ochronne.

Montaż do powierzchni drewnianych (krokwi, jętek, desek, płotów itp.).

W przypadku montażu kolców przeciw ptakom do powierzchni drewnianej, właściwym sposobem montażu  przykręcenie za pomocą wkrętów lub przybicie gwoździami.

Uwaga! Nie zalecamy montażu kolców do powierzchni innych niż drewniana za pomocą kołków, wkrętów czy nitów, ten sposób montażu powoduje trwałe i nieodwracalne uszkodzenie podłoża, na którym chcemy zamontować kolce przeciw ptakom.

Montaż kolców na rynnach.

Są dwa sposoby montażu kolcowych modułów ochronnych na rynnie:

– poprzez przykręcenie modułów do zewnętrznej zawijki rynny za pomocą wkrętów samo-wiercących,

– poprzez użycie kolców wraz ze specjalnymi uchwytami rynnowymi umożliwiających bezinwazyjny montaż – sprawdź OFERTĘ.

Montaż kolców na kolanach rur spustowych, rurach, instalacjach odgromowych.

w przypadku zabezpieczania za pomocą kolców na gołębie kolan rur spustowych lub innych powierzchni o dużym nachyleniu lub wąskim przekroju warto wiązanie klejowe dodatkowo wzmocnić za pomocą opasek zaciskowych (do łączenia kabli) lub metalowych obejm skręcanych służących do łączenia rur itp.

Montaż kolców na poręczach, balustradach.

Montaż kolców na balustradach, poręczach i innych wąskich elementach jest możliwy za pomocą kleju jak i opasek zaciskowych.

Uwaga! Należy zwrócić szczególną uwagę, na fakt, że opaski z tworzywa sztucznego ulegają w znacznym stopniu wpływom warunków atmosferycznych; należy systematycznie sprawdzać ich jakość i w razie konieczności dokonać ich wymiany.

Jakiego kleju użyć?

Firma Linarem rekomenduje użycie kleju wysokiej jakości dostępnego w naszej ofercie. Innymi klejem wartym polecenia jest klej Sikaflex 11FC. Odradzamy użycie silikonów lub klei montażowych niskiej jakości.

Zapraszamy do sklepu www.sklep.siatkinaptaki.pl gdzie znajdą Państwo ponad 50 modeli kolców. Firma Linarem jako lider w dziedzinie odstraszania ptaków na terenie Polski produkuje własny asortyment kolców oraz posiada w sprzedaży kolce wszystkich dostępnych producentów.

 

Gwarantujemy dostawę w najniższych cenach Polsce! Zapraszamy do przesłania zapytania ofertowego na adres biuro@siatkinaptaki.pl

 

Profesjonalny montaż? Zaufaj fachowcom z firmy Linarem – zobacz OFERTĘ.

 

kolce przeciw ptakom sklep

 

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(jak montować kolce przeciw ptakom, jak montować kolce przeciw gołębiom, jak zamontować kolce na ptaki, montaż kolców na ptaki, montaż kolców na gołębie, montaż kolców, montaż kolcy, montaż antyptaków, montaż stopptaków, montaż ekopików, jak instalować kolce, instalacja kolców przeciw ptakom, instalacja kolców na gołębie, )

Comments are closed.