Odstraszanie ptaków z elewacji.

Ściany, dachy, parapety, balkony, gzymsy – można powiedzieć, że wszystkie elementy naszego domu mogą stać się miejscem chętnie odwiedzanym lub zamieszkanym przez ptaki. W poniższym artykule radzimy jak zabezpieczyć elewację przed „niechcianymi gośćmi”.

Niestety często obecność ptasich sąsiadów niesie za sobą sporo kłopotów. Odchody, patyki, trawa, ziemia, to wszystko możemy znaleźć w niezabezpieczonych przed ptakami częściach budynku. Usuwanie z elewacji ptasich odchodów jest bardzo kosztowne, dlatego warto pomyśleć o jej ochronie, zanim zostaniemy zmuszeni do czyszczenia lub jej gruntownej renowacji.

Rozpatrując problem zanieczyszczonej elewacji należy mieć na uwadze nie tylko aspekt estetyczny. Długotrwały wpływ ptasich odchodów na elementy architektoniczne może uszkodzić strukturę budynku. W przypadku np. elewacji wykonanej z piaskowca, amoniak zawarty w ptasich odchodach, może doprowadzić do znacznego zniszczenia materiału. Nie usunięcie zanieczyszczeń w krótkim czasie od ich powstania może powodować nieodwracalne uszkodzenia. Ptasie odchody to również  siedlisko chorób zakaźnych. Zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. o chorobach zakaźnych i zakażeniach „choroby zakaźne – choroby, które zostały wywołane przez drobnoustroje, ich toksyczne produkty, a także przez pasożyty lub inne biologiczne czynniki chorobotwórcze, które ze względu na charakter i sposób szerzenia się stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi”. Tak więc, pomimo całego uroku jaki posiadają ptaki, mogą one być bardzo niebezpieczne. Więcej na temat chorób mogą Państwo przeczytać w artykule „Ptaki jako źródło chorób zakaźnych„.

Na szczęście walka z ptasimi odchodami staje się coraz łatwiejsza.

Na rynku pojawia się coraz to więcej preparatów przeznaczonych do usuwania „ptasich niespodzianek” oraz zabijania bakterii a szereg dostępnych na www.sklep.siatkinaptaki.pl odstraszaczy przeciw ptakom zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta. Odpowiednie dobrane systemy odstraszania ptaków (kolce przeciw ptakomsiatki ochronne lub inne) są praktycznie niewidoczne, a ich zastosowanie pomoże zachować estetyczny wygląd budynku. Więcej informacji dotyczących możliwych i zalecanych metod odstraszania ptaków znajdą Państwo m.in. w artykule: „Jak odstraszać ptaki? Czyli dostępne metody odstraszania ptaków.

Przed przystąpieniem do montażu należy pamiętać, że prawo chroni ptaki obejmując je ochroną ścisłą lub częściową, obowiązuje zakaz bezpośredniej ingerencji człowieka w stan jego ekosystemu (…)”, a dokładniej występuje zakaz celowego okaleczania, zabijania oraz przetrzymywania, a także płoszenia oraz niszczenie gniazd i ostoi w okresie lęgowym (więcej na: „Prawo chroni ptaki w Polsce„).

Jak sobie poradzić w sposób nienaruszający prawa, a jednocześnie skuteczny z „ptasim problemem”?

Jedną z najbardziej skutecznych metod ochrony elewacji  jest montaż siatki ochronnej przeciw ptakom. W naszym asortymencie znajdą Państwo siatki w kolorze piaskowym lub czarnym oraz pełny asortyment akcesoriów umożliwiających samodzielny montaż. Więcej informacji dot. temat siatek znajdą Państwo m.in. w artykule” Siatki przeciw ptakom – zabezpiecz się skutecznie” Jako specjaliści w dziedzinie odstraszania ptaków oferujemy Państwu profesjonalną usługę montażu siatek – SPRAWDŹ OFERTĘ. Gwarantujemy najniższe ceny montażu w Polsce!

Kolejnym bardzo dobrym rozwiązaniem, które świetnie sprawdza się w przypadku wąskich przestrzeni, tj. parapety,  gzymsy, pasy podrynnowe, rynny są kolce przeciw ptakom. W związku z tym, że producenci prześcigają się w wytwarzaniu nowocześniejszych kolców, zapraszamy do zapoznanie się z krótką prezentacją dostępnych modeli w artykule ” Kolce przeciw ptakom..” . Więcej informacji dot. samodzielnego montażu znajdą Państwo pod adresem ” Krok po kroku – montaż kolców przeciw ptakom„. Firma Linarem świadczy usługi profesjonalnego montażu kolców przeciw ptakom – SPRAWDŹ OFERTĘ. Gwarantujemy najniższe ceny w Polsce!

Wśród innych rozwiązań umożliwiających odstraszenie ptaków z budynku znajdą Państwo:

odstraszacze dźwiękowe, które działają poprzez emitowanie odgłosów ptaka drapieżnego. Niepodważalną zaletą urządzeń tego typu jest możliwość wgrania odgłosów przestraszonego ptaka, który jest atakowany przez drapieżnika, jedna nie polecamy tej metody, jeśli w bliskiej okolicy mieszkają sąsiedzi. Dokuczliwość hałasującego urządzenia jest znaczna.

odstraszacze wizualne, w postaci makiet czy taśm odblaskowych najlepiej współgrają z przedstawionymi powyżej odstraszaczami dźwiękowymi. Dla ptaków większe, realne zagrożenie będzie stanowić nie tylko to co słyszą, ale i co widzą.

Więcej informacji tematu jak zaplanować i skutecznie odstraszyć ptaki znajdą Państwo w artykule „Ptasi problem, radzimy jak skutecznie odstraszać ptaki”.

W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą drogą mailową: biuro@siatkinaptaki.pl.

montaż kolców i siatek przeciw ptakom

 

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(ptaki na elewacji, gołębie na elewacji, jak odstraszyć ptaki z elewacji, jak wypłoszyć ptaki z elewacji, odstraszanie ptaków z elewa0cji, odstraszanie gołębi z elewacji, gołębie na elewacji, jak wypłoszyć ptaki z elewacji, ptaki na gzymsie, ptaki na parapetach, problem z ptakami, problem z gołębiami, odstraszanie ptaków, odstraszanie gołębi)

Comments are closed.