StopGull czyli skuteczny sposób na pozbycie się problemu z mewami.

Koniec z zanieczyszczeniem nadmorskich kurortów, marin, pomostów, statków, łodzi i jachtów! www.sklep.siatkinaptaki.pl prezentuje produkty firmy Stopgull, czyli nowoczesny sposób na pozbycie się problemu z uciążliwymi ptakami!

Stały dostęp do pokarmu w nadwodnych rejonach zachęca ptaki takiej jak mewy, rybitwy, kormorany, kaczki i gołębie do przebywania wśród turystów. Sprawne zażegnanie problemu jest koniecznością ze względów sanitarnych, ale i ekonomicznych  (ptasia obecność potrafi być bardzo kosztowana). Rozwiązanie problemu z ptakami to nie lada wyzwanie dla zarządców i właścicieli zarówno nieruchomości jak i jednostek wodnych.

Wychodząc na wprost oczekiwaniom naszych klientów firma Linarem wprowadziła do swojej oferty produkty marki Stopgull, które pozwalają na efektywne rozwiązanie problemu m.in. mew na łodziach. Wszystkie produkty serii Stopgull są wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne jak i promienie UV.

Poniżej przedstawiamy bazowe produkty Stopgull, które dzięki swej elastyczności zastosowania prezentują szeroki wachlarz zabezpieczeń przed ptakami na: łodziach, jachtach, motorówkach, statkach, kutrach, a nawet pontonie. Oferowane produkty często stosowane również na molach, pomostach, elementach architektonicznych marin, lampach, etc.

STOPGULL S/27 – nowoczesne rozwiązanie chroniące poszczególne elementy łodzi, m.in. relingów, masztów, daszków, anten, radarów czy wsporników. Gładko zakończone końcówki urządzenia uniemożliwiają ptakom lądowanie, a przy tym są dla nich bezpieczne. Odstraszacz ptaków dostępny jest w sześciu wariantach kolorystycznych: białym, beżowym, bordowym, niebieskim, granatowym oraz czarnym. Odstraszacze mew STOPGULL S/27 są niezwykle łatwe w montażu. Na podstawie każdego modułu znajduje się warstwa mocnego kleju, który pozwala na szybką i prostą instalację. Nie zawiera elementów metalowych, dzięki czemu nie zakłóca sygnałów urządzeń elektronicznych.

STOPGULL Air – to profesjonalny system ochrony kabin, dachów oraz innych elementów łodzi, jachtów czy statków, działający poprzez wykorzystanie siły wiatru. Odstraszacz obracając się, uniemożliwia ptakom lądowanie na zabezpieczonej powierzchni. Skutecznie zniechęca mewy, kormorany oraz czaple. Moduły STOPGULL Air stworzono w taki sposób by były odporne na bardzo silne sztormowe wiatry, jednak w razie potrzeby podczas żeglugi można złożyć elementy odstraszacza.

STOPGULL Keeper – odstraszacz mew, kormoranów czy czapli będący połączeniem dwóch innowacyjnych systemów zabezpieczających powierzchnie przed ptakami. STOPGULL Keeper łączy odstraszacze STOPGULL Air oraz STOPGULL S/27 maksymalizując ochronę na jachtach czy łodziach. Elementy STOPGULL Air odstraszają ptaki poprzez ruch obrotowy, który jest niezmienny niezależnie od prędkości wiatru, natomiast moduł STOPGULL S27 uniemożliwiają im lądowanie. Odstraszacz ptaków szczególnie polecany jako ochrona wysokich elementów łodzi, a w tym: radarów czy anten. Odstraszacz STOPGULL Keeper dzięki swojej konstrukcji jest odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne, m.in. sztormy.

 

Przedstawiamy również rozwiązania dedykowane dla konkretnych problemów z jakimi borykają się właściciele łodzi:

Ochrona daszków Bimini

Ze względu na ich wysokie ułożenie bardzo często stają się ulubionym miejscem przesiadywania mew oraz innych ptaków. Jest to problem nie tylko na otwartym morzu, ale również gdy łódź lub jacht cumuje w porcie. Poniżej podajemy kilka możliwości ochrony tego miejsca przed ptakami, które dzięki swej solidnej konstrukcji nie wymagają demontażu podczas żeglugi.

– STOPGULL Bimini – połączenie systemu S/27 wraz ze specjalnym pokrowcem Bimini. Pokrowiec wykonany jest z akrylowego brezentu dzięki czemu podobnie jak S/27 jest odporny na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. W swojej ofercie posiadamy dwa wymiary pokrowca: 190cm oraz 220cm. Montaż odstraszacza jest bardzo łatwy i szybki, odbywa się za pomocą wszytych zaczepów zatrzaskowych.

uchwyt mocujący STOPGULL Air. Dzięki połączeniu odstraszacza na mewy Stopgull Air ze specjalnym uchwytem mocujący, można w prosty sposób zabezpieczyć powierzchnię nad daszkiem Bimini przed atakiem ze strony mew. Montaż odstraszacza odbywa się na konstrukcji dachu poprzez skręcenie elementów uchwytu kluczem typu imbus oraz przygotowanie otworu w plandece, przez który będzie zainstalowany odstraszacz. STOPGULL Air połączony z uchwytem skutecznie płoszy mewy, kormorany oraz inne ptaki.

pas mocujący STOPGULL Textil pozwala na zainstalowanie odstraszacza mew STOPGULL Air na złożonym daszku Bimini. Montaż pasa odbywa się poprzez połączenie wszytych w pasie zatrzasków oraz umieszczeniu w podstawie systemu STOPGULL Air. Zapobiega on zanieczyszczaniu oraz uszkadzaniu daszku przez ptaki. Odstraszacz STOPGULL Air połączony z pasem mocującym STOPGULL Textil skutecznie płoszy mewy, kormorany, czaple, gołębie oraz inne ptaki.

Ochrona bomów

Dzięki swojej sporej, poziomej powierzchni bom jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc przysiadania ptaków. Powoduje to duże zanieczyszczenia i szkody na terenie całej łodzi.

STOPGULL BOM – połączenie odstraszacza STOPGULL S/27 ze specjalnym pokrowcem Boom idealnie sprawdza się do ochrony bomu o długości 350 cm. Pokrowce STOPGULL Boom wykonane są z akrylowego brezentu, odpornego na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Obrotowe elementy S/27 skutecznie odstraszają ptaki i zapobiegają lądowaniu np. mew, kormoranów czy czapli. Łatwy montaż pozwala na instalacje w zależności od potrzeb.

Ochrona gzymsów, parapetów, daszków oraz innych wystających elementów

STOPGULL Riel wykonany z polimeru, o długości modułu – 40 cm montuje się bezinwazyjnie za pomocą specjalnego kleju silikonowego na dowolnej powierzchni. Idealnie sprawdza się na gzymsy, daszki i parapety łodzi, motorówek czy jachtów.

Ochrona relingów

Relingi, czyli jedno z pierwszych, a zarazem ulubionych miejsc na których lądują mewy lub inne morskie ptaki.

uchwyt mocujący STOPGULL Balcony, pozwala na pewne i łatwe zainstalowanie odstraszacza ptaków STOPGULL Air na relingach łodzi i jachtów. Montaż systemu odstraszającego ptaki odbywa się poprzez skręcenie elementów imadła. Uniwersalny kształt umożliwia montaż na relingach różnej grubości od 22 mm do 38 mm. STOPGULL Balcony jest przystosowany do ekstremalnych warunków pogodowych, dzięki czemu nie ma konieczności demontażu systemu podczas żeglugi.

Ochrona luków wentylacyjne oraz silników zaburtowych

Kolejnym, ale wcale nie mniej narażonym miejscem ptasim ekspansjom są luki wentylacyjne oraz silnik zaburtowe.

STOPGULL Suction Cup – przyssawka mocująca, która pozwala na sprawne zainstalowanie odstraszacza STOPGULL Air na gładkich powierzchniach. Montaż urządzenie odbywa się poprzez przyłożenie przyssawki oraz zaciśnięcie jej specjalną dźwignią. Bez trudu może być zamocowana jak i zdemontowana podczas żeglugi.

Ochrona pontonów

Idealnym rozwiązaniem na problem z mewami na pontonie jest zestaw montażowy, czyli połączenie odstraszacza mew STOPGULL Kit, będącego bazą pod odstraszacz STOPGULL Air. Pierwsza część zestawu, czyli STOPGULL Kit montowana jest poprzez zainstalowanie specjalnych linek z zaczepami do boków łodzi oraz wspornika w centralnej części pokładu. Następnie na jego szczycie należy zamontować STOPGULL Air, który obracając się, uniemożliwia ptakom lądowanie na zabezpieczonej powierzchni. Zestaw odstraszający mewy jest uniwersalny i można go dopasować do różnych wymiarów łodzi.

Odstraszacze ptaków Stopgull to nowoczesne rozwiązanie problemu z mewami, ale także innymi ptakami na łodziach, jachtach, pontonach, kutrach i wielu innych. Wysoka jakoś wykonania oraz zastosowanych w produkcji materiałów zapewnia wielosezonowe użytkowanie.

Z pełną ofertą odstraszaczy mogą zapoznać się Państwo na stronie sklepu www.sklep.siatkinaptaki.pl

odstraszacze_ptaków

© Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wszelkie próby kopiowania oraz rozpowszechniania materiałów zawartych na stronach firmy Linarem zostanie zgłoszone.  All Rights Reserved.

(stopgull, odstraszacz stopgull, odstraszacze stopgull, odstraszanie mew, odstraszacz na mewy, płoszenie mew, odstraszanie kormoranów, odstraszacz kormoranów, odstraszanie czapli, płoszenie czapli, odstraszacz na jachty, odstraszanie ptaków z łodzi, odstraszanie ptaków z pontonów, odstraszanie mew z łodzi, odstraszanie mew z jachtów, odstraszacz na daszek bimini, odstraszanie mew z bomu, sposób na mewy, problem z mewami, jak pozbyć się mew)

Comments are closed.