Montaż siatek ochronnych przeciw wypadnięciu kota.

Koty to bardzo mądre i niezwykle zwinne istoty. Bez trudu potrafią przedostać się przez bardzo wąskie szczeliny i wskoczyć w miejsca które zdają się być zupełnie dla nich niedostępne. Niestety nie zawsze to budzące podziw zachowanie naszego pupila będzie pożądane.

 

O tyle, o ile chodzący z gracją po krawędzi oparcia fotela pupil, może budzić w nas zachwyt tak poruszający się po balustradzie balkonu lub parapecie może przyprawić o zawał serca. Niestety posiadanie 4 łap nie gwarantuje 100% przyczepności. Nie próbujmy konfrontować powiedzenia, że „kot zawsze spada na 4 łapy” z rzeczywistością. Świat na zewnątrz jest dla kotów bardzo interesujący, a w ich mniemaniu każdy przelatujący ptak czy owad powinien wiedzieć „kto tu rządzi”. Niestety ta nadzwyczajna ciekawość naszych czworonożnych przyjaciół czasami może okazać się dla nich zgubna. Wszelkie zabiegi mające na celu zaspokojenie jego ciekawości nie muszą, ale mogą i niejednokrotnie kończą się nieprzyjemnym upadkiem z wysokości.

Jak w takim razie zapewnić bezpieczeństwo naszym pupilom bez sprawowania nadmiernej kontroli nad nimi?

Aby uchronić się przed wypadnięciem zwierzęcia, kota, psa lub królika z okna czy balkonu, warto zamontować polietylenowa siatkę ochronną. Montaż siatek w oknach lub na balkonie również uniemożliwia ptakom siadanie na jego powierzchni lub poręczy co w efekcie daje koleją korzyść – zwierzę nie będzie denerwować się podlatującymi ptakami. Siatki są bardzo wytrzymałe odporne na zmiany warunków atmosferycznych oraz promienie UV.  Najczęściej stosowanymi siatkami siatki w kolorze piaskowym, ale można je również dostać w kolorach: czarnym, srebrnym lub białym. Głównym kryterium wyboru siatki jest wielkość oczka – do wyboru 50x50mm, 28x28mm lub 19x19mm w zależności od wielkości zwierzęcia oraz od temperamentu pupila. Dla kotów lubiących gryźć zalecamy montaż siatek o mniejszych oczkach tj. 19 lub 28mm (zastosowanie tego typu siatki uniemożliwia kotu wsadzenie pyszczka pomiędzy dwa oczka i gryzienie siatki). W w 2013 roku wprowadziliśmy do sprzedaży siatki o oku 40x40mm koloru piaskowego o dużej grubości splotki. Są to siatki dedykowane do ochrony przeciw wypadnięciu zwierząt (sprawdź ofertę).

W ofercie sklepu Linarem znajdą Państwo pełną ofertę siatek oraz akcesoria jak również kompletne zestawy montażowe, umożliwiające samodzielny montaż; w skład których wchodzą kompletne akcesoria montażowe oraz siatka przygotowana na wskazany wymiar.

 

W innych artykułach bloga oraz na stronie sklepu znajdą Państwo poradnik jak samodzielnie założyć siatkę (Montaż siatek).

 

Pamiętajmy jednak, że zakładanie siatki w większości przypadków jest pracą na wysokości. Bez odpowiedniego sprzętu i umiejętności można narazić się na niebezpieczeństwo. Dlatego też, firma Linarem oferuje usługę profesjonalnego montażu siatek (OFERTA). Pracownicy firmy posiadają długoletnie doświadczeni, dysponują specjalistycznym sprzętem i są w stanie skutecznie zabezpieczyć każde miejsce. Nasze realizacje są dostępne na stronie – realizacje.

 

 

Posiadamy doskonałe referencje poświadczające najwyższą jakość oferowanych przez nas usług.

 

 

 © Linarem. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.  All Rights Reserved.

(siatki przeciw wypadnięciu zwierząt, siatki na balkon, siatka ochronna na balkon, montaż siatek ochronnych na balkon, zabezpieczenie przed wypadnięciem konta, siatka balkonowa, montaż siatek balkonowych, montaż siatek ochronnych, wypadnięcie kota z balkonu, wypadnięcie kota z oka, kot wypadł z okna, zabezpieczenie kota, ochrona balkonu, upadek kota z wysokości)

Comments are closed.